ویژگی های بک لینک مناسب چیست؟

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

ویژگی های بک لینک مناسب چیست؟

لینک سایت شما در چند سایت وجود دارد؟ این مفهوم که از آن به عنوان “بک لینک” یاد می شود مهمترین ابزار گوگل برای تعیین کیفیت سایت ها است. هرچه سایت های بیش تری به شما ارجاع دهند به این معنی است که سایت شما مفیدتر و جذاب تر است. بنابراین گوگل نیز در رتبه بندی سایت ها جایگاه بالاتری را به سایت شما اختصاص می دهد.

استفاده از بک لینک یکی از مواردی است که انجام فرایند های سئو تاثیر بسزایی دارد. به طوری که داشتن بک لینک می تواند باعث شود رتبه سایت شما با سرعت بسیار مناسبی کاهش یافته و در یکی از صفحات اول گوگل قرار بگیرید. البته توجه به این نکته ضروری است که برای اینکه بتوانید جایگاه خود را تثبیت نمایید صرفا داشتن بک لینک کافی نیست. و ی بایست در سایر بخش های مربوط به سئو سایت خود کار کنید. به منظور استفاده از این ظرفیت دانستن برخی موارد ضروری است که در ادامه به مهمترین آنها اشاره می کنیم:

۱- تعداد لینک ها

همان طور که گفته شد اولین پارامتر گوگل برای کیفیت سنجی سایت های مختلف تعداد بک لینک های آن سایت است. یعنی اینکه چه تعداد پایگاه در فضای مجازی از مطالب یا بخش های سایت شما استفاده کرده اند و آن را به اشتراک گذاشته اند.

۲-کیفیت لینک ها

موضوع دیگری که گوگل در مورد بک لینک ها مورد توجه قرار می دهد کیفیت بک لینک ها است. با توجه به اینکه پس از مشخص شدن مکانیزم کیفیت سنجی گوگل بسیاری از سایت ها برای افزایش رتبه خود اقدام به خرید بک لینک کردند، شرکت گوگل فرایندی را اجرا کرد که در آن کیفیت سایت هایی که لینک شما در آنها قرار می گیرد نیز مهم است. البته با توجه به اینکه تاثیر استفاده از بک لینک ها در افزایش سئو سایت بسیار قابل توجه است به هیچ وجه توصیه نمی شود که از این روش استفاده نکنید اما بهتر است برای استفاده از این تکنیک حتما از متخصصین حوزه سئو کمک بگیرید. چرا که استفاده نامناسب از این ابزار نه تنها کیفیت سئو را افزایش نمی دهد بلکه در مواردی می تواند باعث افت رتبه سایت شما نیز شود.

۳-تنوع لینک ها

مسئله دیگری که در مورد استفاده از بک لینک ها اهمیت دارد تنوع آنهاست. اگر یکی از لینک های سایت شما در هزار سایت مختلف باشد بسیار موثرتر از آن است که هزار لینک شما در یک سایت باشد. قرار گرفتن لینک سایت شما در سایت های متنوع و گوناگون نشان دهنده آن است که مطالب شما دارای کیفیت مناسبی است و برای دسته ی زیادی از افراد مورد استفاده است. به همین دلیل گوگل نیز یه سایت شما اعتبار بیشتری خواهد داد.

باید توجه داشت ویژگی های یک بک لینک مناسب به همین مقدار محدود نمی شود و برخی ویژگی های دیگر نیز برای گوگل اهمیت دارد.

به منظور آشنایی با روش های مناسب برای به دست آوردن بک لینک پیشنهاد می شود مقاله “راه های افزایش بک لینک چیست؟” را مطالعه فرمایید.

درباره نویسنده:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *