چگونگی دریافت ای نماد

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

نماد اعتماد الکترونیکی (ای نماد) چیست؟

ای نماد یا همان نماد اعتماد الکترونیکی نشانه‌اي نمادين است که مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (وابسته یه وزارت صنعت، معدن و تجارت)  به کسب و کارهای مجازی مجاز اعطا می نماید. این نماد که به منظور احراز هویت و صلاحیت کسب و کارهای مجازی (سایت های اینترنتی یا اپلیکیشن موبایل) اعطا می شود می تواند موجب نوعی اطمینان خاطر در مشتریان شود و کاربران با آسودگی و اطمینان از سایت مورد نظر خود خرید نمایند. از طرف دیگر استفاده از این نماد می تواند با سامان دهی کسب و کارهای اینترنتی (سایت های اینترنتی یا اپلیکیشن موبایل) محیط امن تری را به منظور انجام مبادلات در فضای مجازی ایجاد نموده و احتمال کلاهبرداری را کاهش دهد. در ادامه به ارائه توضیحاتی درمورد مزایای ای نماد و شرایط اخذ آن خواهیم پرداخت.

مزایای داشتن ای نماد:

  • ایجاد حس اطمینان در مشتریان با مشاهده رسمی و معتبر بودن وب سایت ما
  • جلوگیری از اینکه دیگران با استفاده از نام و اعتبار شرکت ما محصولات خود را به فروش برسانند
  • حفظ حریم شخصی کاربران و اطلاعات مهم آنها
  • افزایش ایمنی تراکنش ها با ملزم شدن مشتریان به رعایت قوانین خرید اینترنتی

شرایط گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی

از آنجا که نماد اعتماد توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک ( www.enamad.ir ) که یک سازمان دولتی است، اعطا می شود گرفتن آن تابع برخی قوانین و ضوابط است که در ادامه با آنها اشاره می کینم.

۱- ای نماد صراف به سایت هایی تعلق می گیرد که در آن کالا یا خدمتی ارائه شده و مشتری بتواند آن را خریداری نموده و هزینه آن را پرداخت نماید. بنابراین چنانچه در وب سایتی، کالا و خدمتی برای فروش عرضه نشده باشد، مشمول نماد اعتماد الکترونیکی نمی باشد. یا اینکه اگر در سایتی صرفا اطلاع رسانی درمورد کالا و خدمت قابل عرضه در شرکت بیان شده باشد اما امکان انجام سفارش و خرید وجود نداشته باشد امکان اخذ ای نماد برای آن وجود ندارد.

۲- چنانچه یک شخصیت حقوقی قصد درخواست ای نماد را داشته باشد می بایست ابتدا مطابق با قوانین و مقررات به ثبت رسیده و سپس برای اخذ نماد اعتماد اقدام نماید.

۳- دامنه ای که برای آن درخواست ای نماد می شود میبایست در اختیار شرکت یا مالک شرکت باشد.

۴- دریافت ای نماد دو ستاره نیازمند ارائه مدارک گواهینامه ssl نیز می باشد.

 

درباره نویسنده: حامد فیروزپور

علاقه مند به وردپرس هستم در زمینه کار با سرورهای لینوکسی و همچنین بهینه سازی وب سایت ها فعالیت می کنم.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *