معرفی Material Design

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

متریال دیزاین یک زبان طراحی است که توسط شرکت بزرگ گوگل در سال ۲۰۱۴ معرفی شد. زبان طراحی به تم کلی و استایل اصلی طراحی گفته می شود که مشخصات طراحی را در چهارچوب مشخصی قرار می دهد. این زبان طراحی اصول کلاسیک یک طراحی موفق را به گونه ای با نوآوری و فناوری ترکیب می کند که تجربه کاربری در انواع پلتفرم های همگن نمایش داده شود. این زبان طراحی تاکید زیادی به حرکت ها، سایه ها و رنگ ها دارد تا مفاهیم را در عین سادگی به کاربر منتقل کند.

اصول:

متریال (ماده) استعاره ای است که رابطه بین فضا و حرکت را تعریف می کند. ایده اصلی این بوده که فناوری از کاغذ و جوهر  الهام بگیرد و فرایند پیاده سازی نواوری و خلاقیت را اسان تر میکند. سطوح و لبه ها نشانه های بصری آشنایی هستند که کاربر آنها را سریعا درک می کند.

المان ها و کامپوننت هایی همچون تایپوگرافی، رنگ، عکسها و شبکه grid فقط جذابیت بصری ندارند بلکه حسی طبقه بندی، معنا و تمرکز را ایچاد می کند. تاکید بر حرکت ها و کامپوننتهای متفاوت راهنمایی برای کاربر خواهد بود.

حرکت معنا ایجاد می کند:

حرکت به کاربران اجازه می دهد تا بین صفحه نمایش و دنیای واقعی ارتباط برقرار کنند. وقتی که بازخورد حرکت المان ها را میبیند آن زمان است که کاربر با فناوری ناآشنا ارتباط برقرار میکند. حرکت ادامه دار و پیوسته علاوه بر این مورد در ذهن ناخوداگاه کاربر اطلاعاتی را در مورد شی و تغییراتش می دهد.

منبع:hive.ir

درباره نویسنده:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *